Skip to main content

Najszybsze koreczki z niespodzianką

Koreczki to super przekąska, którą na szybko możemy zaserwować nawet najbardziej niespodziewanym gościom. Do tego są tak proste w przygotowaniu, że możemy ich składanie wykorzystać, jako zabawa dla dzieciaków, oczywiście tych chętnych do pomagania 😉 Mój przepis, choć prosty, wymaga zakupu konkretnych, specyficznych składników, ale naprawdę warto. Potrzebujemy mozzarelli w małych kuleczkach, a przede wszystkim oliwek nadziewanych cytryną, która łamie słodycz pomidorków i  rozkosznie łączy się z goryczką oliwek- i to właśnie ta rzeczona niespodzianka. Niby kilka składników na patyku, a pysznie uzupełniają menu na każdą biesiadę. Smaki są świeże i świetnie zaostrzą apetyt.

Składniki:

  • 20 małych kulek mozzarelli (ewentualnie duże kulki pokrojone na 20 kawałków, ok. 4-5 kulek)
  • 20 oliwek nadziewanych cytryną (zielonych i/lub czarnych)
  • 20 pomidorków cherry (najlepiej kolorowych)
  • oliwa z oliwek
  • 20 wykałaczek

Przepis nie może być prostszy. Pomidorki myjemy. Mozzarellę odsączamy. Wyciągamy oliwki z zalewy.

Wszystkie składniki, po jednym, nadziewamy na wykałaczkę. Przy sporych pomidorkach i oliwkach, by było wygodniej, możecie przecinać kulki sera na pół.

Skrapiamy oliwą, dzięki czemu nie obeschną w oczekiwaniu na głodomorów. Podajemy.

4 myśli do “Najszybsze koreczki z niespodzianką”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Wypełniając powyższy formularz zgadzam się na przetwarzanie moich danych przez Administratora (Pichceniomania) w celu publikacji opinii i ewentualnej możliwości odpowiedzi na nią