Skip to main content

Drobiowa wędlinka

Przygotowanie domowej wędliny wcale nie musi być skomplikowane! Oczywiście najprościej po prostu upiec odpowiednio przyprawiony kawałek mięsa, ale można też trochę poszaleć z formą. Tak na logikę- pieczona pierś kurczaka czy indyka, nawet jeśli długo marynowana, to jednak całe dobrodziejstwo smaku utrzymuje na zewnątrz. Ta propozycja ze względu na swą formę i sposób przygotowania, zaprasza ten smak do wnętrza, gwarantując jego większą intensywność w każdym kęsie. Zabrzmiało, jak reklama z TV 😉 Robicie czasem takie mięsne pychotki?

Składniki:

1,2 kg piersi kurczaka

3 łyżki wody

łyżka słodkiej papryki

łyżeczka soli

czubata łyżka harissy- przyprawy

3 łyżki żelatyny

folia aluminiowa

forma “keksówka”

Piersi oczyszczamy. Kroimy na nieduże kawałki.

Całość doprawiamy przyprawami.

Dolewamy wodę.

Dosypujemy żelatynę.

Masę mięsną dokładnie wyrabiamy, aż będzie kleista. Foremkę keksówkę wykładamy folią aluminiową, a następnie mięsem.

Staramy się je maksymalnie ubić, a następnie wyjmując z foremki uformować szczelne zawiniątko w kształcie cukierka.

Moje zawiniątko miało ok. 9 cm średnicy. Umieszczamy z powrotem w foremce, na wypadek, gdyby aluminiowa paczuszka nie była szczelna.

Pieczemy przez 30 minut w 180 stopniach. Wyjmujemy z piekarnika i studzimy, nie rozpakowując z folii. Po 15 minutach przekładamy góra-dół żeby soki równomiernie się rozeszły. Po wystudzeniu całe zawiniątko powinno trafić przynajmniej na 2h do lodówki. Gotowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Wypełniając powyższy formularz zgadzam się na przetwarzanie moich danych przez Administratora (Pichceniomania) w celu publikacji opinii i ewentualnej możliwości odpowiedzi na nią