Skip to main content

O Pichceniomaniaczce

Witajcie Pichceniomaniacy!

Bardzo dziękuję, że zawitaliście w moje internetowe progi. Kilka słów o mnie i o tym projekcie. Jestem adeptką sztuki kulinarnej, dla której gotowanie jest pasją i formą relaksu. Od zawsze lubię też pisać i właśnie dlatego, w Wasze ręce z przyjemnością oddaję ten blog- zbiór przepisów, wywodzących się z kuchni z całego świata, czasem absolutnie klasycznych, a czasem jedynie inspirowanych klasyką. W moim jadłospisie stawiam na różnorodność, ale szczególną miłością darzę kuchnię polską i włoską, zwłaszcza tę z południa Włoch. Uwielbiam smakować nowości, więc podróżując, zawsze kosztuję lokalnych specjałów i czerpię z nich wiele inspiracji.

W swoich przepisach staram się wykorzystywać jak najbardziej naturalne składniki, jak najmniej przetworzone, jednak wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Korzystam z zapasów z własnego ogródka i przepastnej spiżarni, a zakupy robię głównie na lokalnym bazarku. Wszystkie prezentowane tutaj receptury są przeze mnie sprawdzone, często wielokrotnie udoskonalane.

Nieustannie się uczę, we własnym zakresie, ale także w miarę możliwości uczestniczę w warsztatach i szkoleniach. Będę dzieliła się z Wami zdobytą wiedzą, podpowiem jak sprytnie i efektywnie ułatwić sobie pracę w kuchni.  Zawsze chętnie odpowiem na Wasze pytania i przyjmę uwagi odnośnie przepisów i funkcjonowania tej strony.

Bardzo dziękuję, że jesteście ze mną i zachęcam do dalszego śledzenia moich pomysłów.