Skip to main content

Domowa chałwa

Robiliście kiedyś chałwę? Nie jest to wcale skomplikowane. W krótkim czasie możecie cieszyć się pysznymi słodkościami, których skład jest Wam świetnie znany. Proste składniki, bez jakichś udziwnień. Polecam!

Składniki:

  • szklanka białego sezamu
  • 3-4 łyżki płynnego miodu
  • 1/3 łyżeczki kakao

Sezam mielimy w młynku do kawy lub mocnym blenderem. Ziarna powinny być miałkie i lekko klejące. Jeśli mielimy w młynku do kawy, robimy to partiami. Co jakiś czas wyłączamy młynek i ściągamy ze ścianek urządzenia sezamową miazgę, która się tam przykleja.

 

Do sezamu dodajemy miód oraz kakao. Jeśli macie skrystalizowany miód wystarczy lekko go podgrzać, wstawiając na chwilę słoik do mocno gorącej wody, by znów osiągnął płynną konsystencję.

Ucieramy łyżką, tak, jakbyśmy chcieli wetrzeć miód i kakao w sezam, dociskając. Można też wykorzystać w tym celu blender.

Masę przekładamy do naczynia i dociskamy.

Przykrywamy folią i wstawiamy do lodówki, by masa się scaliła i składniki przegryzły.

Gotowe!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Wypełniając powyższy formularz zgadzam się na przetwarzanie moich danych przez Administratora (Pichceniomania) w celu publikacji opinii i ewentualnej możliwości odpowiedzi na nią